SMP by Arwii
Kategorie:

Czym jest SMP? Sprawdź co powoduje jego rosnącą popularność. 

Mikropigmentacja skóry głowy (w skrócie SMP, z ang. scalp micropigmentation) jest niechirurgicznym zabiegiem przeznaczonym zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Dzięki zabiegowi możemy otrzymać efekt zgolonych krótko przy skórze głowy włosów. Zabieg ten pozwala również na optyczne zagęszczenie włosów dłuższych, odtworzenie ich utraconej linii oraz wykonanie kamuflaż blizn na skórze głowy, bądź ubytków w zaroście 

Jakich efektów może spodziewać się klient? 

Zabieg SMP polega na wprowadzeniu pod skórę pigmentu za pomocą igły w celu wizualnego odtworzenia pojedynczego mieszka włosowego. Do SMP używane są pigmenty wykonane na bazie Carbon Black, które z biegiem czasu są wydalane z organizmu. Dzięki technice 3D, efekt po zabiegu jest realistyczny oraz dobrany do indywidualnych potrzeb klienta. Efekt mikropigmentacji utrzymuje się do 5, 7 lub 10 lat. Zaleca się wykonanie odświeżenia koloru co 1,5 roku do 3 lat. Częstotliwość takiego odświeżania, jak i długość utrzymywania się efektu, uwarunkowana jest rodzajem skóry głowy oraz trybem życia klienta. Zabieg SMP nie jest w stanie powstrzymać wypadania włosów, ale może pomóc skutecznie zakamuflować jego skutki.  

SMP metamorfoza 2. Efekt przed
BEFORE SMP procedure
SMP Metamorfoza 2. Efekt PO
AFTER SMP procedure

Co wpływa na rosnącą popularność SMP? 

SMP jest bardzo popularną metodą w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Ameryce Północnej, czy Azji. W Europie popularność tego zabiegu wciąż rośnie, a osób decydujących się na jego wykonanie przybywa z dnia na dzień. Na polskim rynku istnieje wiele produktów, które mogą pomóc w walce z łysieniem lub przerzedzeniem włosów. Jednym z takich rozwiązań jest także zabieg SMP. Może być on wykonany jako jedyny zabieg, bądź też jako wsparcie przy wyborze innej alternatywy w walce z łysieniem i przerzedzeniem włosów. W Polsce zauważa się wzrastającą ilość kobiet, które decydują się na zabieg SMP. Powodem są widoczne przerzedzenia na skórze głowy lub cofająca się linia włosów, często wynikające ze złych upięć, doczepianych włosów lub niewłaściwego farbowania.

Czynniki decydujące o powodzeniu zabiegu.

Przed wyborem gabinetu, w którym zostanie wykonany zabieg należy upewnić się, czy specjalista przeszedł odpowiednie szkolenie, ma doświadczenie oraz pracował z różnymi przypadkami nadmiernego wypadania włosów. Oprócz tego, ważnym elementem jest również sprzęt używany do zabiegu oraz igły służące implementacji pigmentu w naskórek.

Osobiście przetestowałam wiele maszynek do tatuażu i makijażu permanentnego. Obecnie moją ulubioną jest Glovcon Iris marki Kwadron. Maszynka jest bezprzewodowa, co pozwala na wykonywanie wielu ruchów dłonią bez ciągłego obracania kablem, np. RCA. Jej punkt wyważenia znajduje się u nasady rączki, dzięki czemu nasza dłoń automatycznie ustawia ją pod kątem 90 stopni względem ułożenia skóry. Wykonywanie zabiegu jest dzięki temu szybsze i przyjemniejsze dla specjalisty, nawet przy kilkugodzinnych sesjach.  

Glovcon Iris PMU machine
Glovcon Iris PMU machine.

Dlaczego naprawdę warto? 

Nadmierne wypadanie włosów to przypadłość, z którą boryka się coraz więcej osób. Zabieg SMP to nie tylko kamuflaż łysienia i tworzenie iluzji naturalnego mieszka włosowego. Celem tego zabiegu jest przede wszystkim poprawa komfortu życia i samooceny naszego klienta.  

SMP metamorfoza 1. Efekt PRZED
BEFORE SMP procedure
SMP metamorfoza 1. Efekt PO
AFTER SMP procedure

Arwii

Mistrzyni w dziedzinie medycznej Mikropigmentacji Skóry Głowy. Jest specjalistką ds. relacji z klientem oraz trenerem biznesu. Występuje w roli prelegenta i eksperta na konferencjach dotyczących fizycznych i psychologicznych problemów łysienia oraz skóry głowy. Autorka wielu artykułów popularnonaukowych. Właścicielka kliniki ARWII SCALP.

Zdjęcie Arwii, autorki artykułu

Tekst: Arwii

Zdjęcia: Klinika Arwii Scalp