Zaproszenie na Seminaria PMU Expert we wrześniu 2022
Kategorie:

Zapraszamy na wrześniowe seminarium eksperckie PMU!

W zdobywaniu swoich nowych umiejętności zaufaj ekspertom!

Specjalnie dla Was ruszamy z cyklem specjalistycznych seminariów, podczas których eksperci zarówno z Polski, jak i całego świata, przybliżą Wam ciekawe tematy związane z makijażem permanentnym i odpowiedzą na Wasze pytania.

Najbliższe wydarzenie zaplanowaliśmy już na 7 września!

Czterech doświadczonych prelegentów = cztery wyjątkowe tematy!

Podczas wrześniowego seminarium w naszej Akademii PMU Kwadron swoją wiedzą ekspercką podzielą się z Wami Marta Ziółkowska, Agnieszka Golda, Wioletta Kolasa oraz (zdalnie) nasz gość specjalny z Włoch, Manuela Maranto.

PMU Expert wrześniowi prelegenci

PROGRAM

„Kompendium wiedzy technik pigmentacji ust” – MARTA ZIÓŁKOWSKA
 1. Metody dostępne na rynku – autorskie i sprawdzone techniki.
 2. Które techniki, kiedy i jak stosować – geometria ust, czyli “mocne i słabe strony natury”.
 3. Jak wykonać prawidłowy rysunek wstępny i dlaczego jest taki ważny.
 4. Kolorymetria: sztuka prawidłowego doboru kolorów.
 5. Zastosowanie z uzyskaniem optymalnych efektów – technika pracy “jednym pędzlem nie stworzysz dzieła” – kunszt uzyskania maksimum piękna i zadowolenia z każdej pracy.
 „Mikropigmentacja medyczna i kosmetyczna” – AGNIESZKA GOLDA
 1. Mikropigmentacja kosmetyczna: odbarwienia, korekta kształtu, korekta blizn, zmniejszenie i powiększenie.
 2. Mikropigmentacja medyczna: rekonstrukcja zespołu brodawka-otoczka uzupełniająca i całkowita po mastektomii, praca w martwicach i przy przeszczepach skóry.
„Pigmentacja brwi po usuwaniu laserowym i po zastosowaniu removera” – WIOLETTA KOLASA
 1. Jak laserowe usuwanie makijażu permanentnego wpływa na kondycję skóry?
 2. Kiedy nie można pigmentować po usunięciu?
 3. Jak poprawnie wykonać korektę pozabiegową?
 4. Czy przy takich pigmentacjach używać znieczulenia?
 5. Czy każdy pigment usunie się tak samo?
„Wyjątkowe brwi B-Combo’” – MANUELA MARANTO  (wykład online)

Technika pigmentacji brwi, która łączy microblading z maszynowym efektem pudru.

Poznaj naszych wyjątkowych gości!

Wioletta Kolasa
 
Kosmetolog, artysta plastyk, trener oraz wykładowca w zakresie makijażu permanentnego i makijażu medycznego. Jest wysokiej klasy specjalistą mikropigmentacji medycznej. Specjalizuje się głównie w pigmentacji ust po rozszczepie wargi, rekonstrukcji brodawki i kamuflowaniu blizn (w tym również u dzieci). W swojej pracy zajmuje się również usuwaniem i korektą nieudanych pigmentacji. Absolwentka kierunku Kosmetologia o specjalności makijaż permanentny oraz Studiów Podyplomowych na kierunku Trener Linergista. Nieustannie zdobywa i podnosi swoje kwalifikacje i wiedzę uczestnicząc w szkoleniach na całym świecie (Europa, Azja). Jest laureatem Międzynarodowych Mistrzostw Makijażu Permanentnego. Obecnie Juror w Mistrzostwach Makijażu Permanentnego. Posiada międzynarodowe certyfikaty oraz tytuły: Pro Artist, Association of International PMU Permanent Make Up Artist. Prelegentka konferencji naukowych w zakresie pigmentacji medycznych po rozszczepach, autorka publikacji w tym zakresie. Od początku swojej kariery związana mocno ze światem sztuki. Organizowała i brała udział w licznych wystawach i wernisażach. Prezentowała na nich własne prace artystyczne, głównie obrazy i akwarele. Cieszyły się uznaniem i dużym zainteresowaniem. Trafiły do rąk nabywców w kraju i za granicą. Zamiłowanie do piękna oraz umiejętności artystyczne wykorzystywała na początku swojej kariery jako wiodąca wizażystka duńskiej marki kosmetycznej GOSH. W tym czasie brała udział w sesjach zdjęciowych makijażu dla marki L’Oreal. Obecnie jest jedną z najbardziej uznanych polskich linergistek specjalizujących się w trudnych i powikłanych pigmentacjach oraz pigmentacjach pourazowych. 
Agnieszka Golda
Linergistka, kosmetolog – pasjonatka swojego zawodu. Zdobywane 17-letnie doświadczenie przy współpracy z najlepszymi chirurgami plastycznymi i lekarzami medycyny estetycznej nauczyło ją profesjonalnego warsztatu pracy kosmetologa jak i indywidualnego podejścia do każdego pacjenta. Technikę wykonywanych zabiegów doskonaliła poprzez odbyte kursy i szkolenia. Jej zdaniem. połączenie doświadczenia i profesjonalnego podejścia do wykonywanej pracy można dostrzec w efekcie końcowym, gdzie celem jest odzwierciedlenie naturalnego wyglądu pacjenta. Nabyta przez nią umiejętność trafnego diagnozowania oraz doboru skutecznych rozwiązań leczenia problemów skórnych świadczy o skuteczności działania. Życiowa determinacja sprawia, że prowadzi pacjenta aż do ukończenia leczenia i jego zadowolenia z uzyskanego efektu. Rozwój zawodowym osiąga poprzez poszerzanie swoich pasji w pigmentacji medycznej. W tym właśnie miejscu tworzy się przestrzeń, w którym może pomagać w trudnych przypadkach medycznych jednocześnie czerpiąc radość i satysfakcję z wykonywanej pracy. Celem jej pracy jest budowanie świadomości społecznej, przedstawienie możliwości jakie kryjącą się w zabiegach z zakresu mikropigmentacji brodawki piersiowej, jak i likwidacji blizn po mastektomii. Perspektywa wykonania korekty ciała ma na celu niesienie wsparcia kobietom, które na czas przejścia przez chorobę swoją kobiecość ukryły w głębi siebie. Jej misją jest dotarcie do jak największej rzeszy kobiet, dając im dostęp do wykonania zabiegu. Wiele kobiet jest nieświadomych potencjału linergistyki medycznej w tej dziedzinie. Na co dzień jest wolontariuszką oddziału onkologicznego w szpitalu im. Marii Curie-Skłodowskiej w Gliwicach, gdzie spotyka się z pacjentkami, które mimo olbrzymiej świadomości choroby nie dostały nigdy informacji o możliwości rekonstrukcji brodawki piersiowej za pomocą mikropigmentacji medycznej lub usunięcia blizn. Bierze czynnie udział w wykładach poświęconych tematyce raka piersi, w zakresie pielęgnacji skóry w trakcie choroby, wspiera kobiety w odzyskaniu własnej kobiecości na terenie Śląska organizowanych m.in. przez Onkologia Gliwice, Onkologia Raciborska Katowice, Onkologia Dąbrowa Górnicza -Akademia onkologiczna Gliwice, Śląska Liga Walki z Rakiem -fundacja „Oko w oko z rakiem”, Gazeta wyborcza Akcja „łap za biust”.
Manuela Maranto
Manuela jest Artystką PMU i Ambasadorką Akademii PMU Kwadron. Jest współzałożycielką akademii PMU i microblading’u w Rzymie, Will Academy. Manuela występuje w roli prelegenta na międzynarodowych kongresach i wydarzeniach PMU. Jej głównym celem jest uszczęśliwianie klientów poprzez uwydatnianie ich naturalnego piękna. Jako trenerka dopilnowuje tego, aby jej studenci czuli się pewni swoich umiejętności podczas pracy ze swoimi klientami.
Marta Ziółkowska
Trener makijażu permanentnego i pigmentacji medycznej, kosmetolog, pedagog, a także absolwentka szkoły projektowania ubioru. Na co dzień związana z firmą Kwadron. Jest oficjalnym trenerem firmy oraz marki Perma Blend. Od stycznia 2021 została członkiem elitarnej międzynarodowej grupy PERMA BLEND SELECT TEAM. Prowadzi szkolenia w całej Polsce. Swoją przygodę z makijażem permanentnym zaczęła 8 lat temu. W pracy stawia na świadomą pigmentację, która przyspiesza pracę, a efekty końcowe są dopracowane i lekkie. Stworzyła własne techniki pracy, którymi dzieli się z kursantkami. Obecnie prowadzi gabinet kosmetologiczny w Krakowie. Od lipca 2020 jest prowadzącą „Table Talk, czyli o makijażu przy stole”. Jest to cykl webinarów stworzony z firmą Kwadron, gdzie do rozmowy na temat PMU zapraszane są osoby z całego świata. Od stycznia 2021r. prowadzi również wersję praktyczną cyklu webinarów „Table Talk PRACTICE, czyli o makijażu przy stole”. Przez 3 miesiące pokazuje, jak pracować na pigmentach Perma Blend, jak je zrozumieć w praktyce (mieszanki, bazy, kolorymetria). Odznaczona międzynarodowym certyfikatem Make-up Pro artist oraz Beauty Metamorphosis za najlepszą metamorfozę. Brała udział w programie telewizyjnym, jako specjalista od makijażu permanentnego. Ponadto prowadzi wykłady, pigmentacje pokazowe na ważnych wydarzeniach Beauty w Polsce oraz pisze artykuły do prestiżowych magazynów Beauty. Dodatkowo, jest członkiem fundacji “Kinsugi”, gdzie wraz z lekarzem pomaga pacjentom z deformacjami twarzy (rozszczep, paraliż twarzy, blizny powypadkowe, rekonstrukcja brodawki). Pigmentacja medyczna jest dla niej bardzo satysfakcjonująca. Prowadzi usługi dla klientów onkologicznych. Wszystkie te działania są non profit. I najważniejsze, prywatnie jest spełnioną mamą dwóch cudownych synów, którzy dają jej mnóstwo motywacji, siły i spełnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *