Pięć typów kartridży Optima na tle palety marskiej
Kategorie:

Stwórz własną paletę kartridży z PMU Optima!

Jeden pędzel dzieła nie czyni.

W naszej ofercie produktów PMU znajdziecie aż pięć różnych typów kartridży Optima.  Kartridże PMU Optima, stworzone specjalnie z myślą o makijażu permanentnym, traktowane są przez artystów PMU na całym świecie zupełnie tak, jak pędzle niezbędne artyście malarzowi w tworzeniu dzieła na płótnie. Jak wiemy, do stworzenia pięknego obrazu, prawdziwy artysta wykorzystuje nie jeden, ale kilka różnych pędzli, w zależności od tego, jaki efekt zamierza uzyskać. Podobnie wygląda praca artystów PMU, dla których płótnem jest skóra klientki, natomiast kartridże do pigmentacji zastępują pędzle.

Half of a woman's face with permanent make-up done using PMU cartridges and the other half being Mona Lisa's face painted with artistic brushes

Pięć typów kartridży Optima + Twoja kreatywność = wspaniałe efekty pigmentacji!

Zastosowanie różnych typów kartridży PMU Optima podczas pigmentacji może przynieść naprawdę wspaniałe efekty, a nawet zaowocować opracowaniem autorskich technik pod warunkiem, że poświęcisz nieco czasu na udoskonalanie swoich umiejętności. Kluczem do sukcesu jest wytrwała praktyka oraz poszukiwanie nowych rozwiązań przy użyciu sprzętu wysokiej jakości. Taka inwestycja zapewne przyczyni się do wzbogacenia oferty w Twoim salonie, a także sprawi, że czas jaki normalnie poświęcasz na pigmentację ulegnie skróceniu. To z kolei pozwoli Ci na wykonanie większej ilości zabiegów. Zatem kartridże, na których pracujesz dobieraj świadomie i zainwestuj czas w udoskonalanie swojego kunsztu. Wprawne posługiwanie się sprzętem i pewność stosowanych technik sprawi, że klientki będą cieszyły się wspaniałymi efektami po wygojeniu. Ty natomiast będziesz cieszyć się ich zaufaniem! 

Jak stosować poszczególne typy kartridży Optima?

Poniżej przedstawiamy pięć typów kartridży PMU Optima oraz sposoby ich zastosowania. Opisy te sugerują podstawowe wykorzystanie naszych igieł. Miej je na uwadze tworząc swoją własną paletę Optima, a następnie eksperymentuj i urozmaicaj jej zastosowania o własne autorskie pomysły!

 

 

Typ RL (Round Liner)

Kartridże RL przeznaczone są do tworzenia konturów oraz linii. Posiadają ekstremalnie precyzyjne, sztywne i skupione ostrza. Idealnie nadają się do wykonywania szczegółowych elementów i detali. 

  • linie, kontury
  • małe wypełnienia
Pigmentacja brwi wykonana przez Martę Ziółkowską kartridżem Kwadron PMU Optima RL oraz kartridż w przybliżeniu i układ igieł
Praca: Marta Ziółkowska (Instagram @martaziolkowskapmu)

Typ RS (Round Shader)

Kartridże typu RS różnią się od RL luźniejszym ułożeniem igieł. Daje to możliwość wprowadzenia większej ilości pigmentu do skóry. 

  • grube kontury
  • większe wypełnienia
Pigmentacja brwi wykonana przez Martę Ziółkowską kartridżem Kwadron PMU Optima RS oraz kartridż w przybliżeniu i układ igieł
Praca: Marta Ziółkowska (Instagram @martaziolkowskapmu)

Typ MG (Magnum)

Z uwagi na dwa szeregi igieł zastosowane w tym typie kartridży, Magnum są stworzone głównie do dużych wypełnień. Można ich także używać do szerokich i mocnych konturów. 

  • cieniowanie
  • duże wypełnienia
Pigmentacja ust wykonana przez Martę Ziółkowską kartridżem Kwadron PMU Optima MG oraz kartridż w przybliżeniu i układ igieł
Praca: Marta Ziółkowska (Instagram @martaziolkowskapmu)

Typ FL (Flat)

Kartridże typu FL budową podobne są do Magnum z tą jednak różnicą, że igły ułożone zostały w nich w jednym, a nie w dwóch rzędach. Zostawiają one na skórze bardziej transparentny ślad. 

  • gradienty
  • efekty 3D
Pigmentacja ust wykonana przez Martę Ziółkowską kartridżem Kwadron PMU Optima FL oraz kartridż w przybliżeniu i układ igieł
Praca: Marta Ziółkowska (Instagram @martaziolkowskapmu)

Typ CF (Slope)

W tym typie kartridża, igły występują w jednym rzędzie. Mają one różną długość i ułożone są malejąco. Dzięki temu można uzyskać zarówno efekt zwartego cienia, jak i punktu o różnej intensywności, w zależności od sposobu nachylenia kartridża względem skóry.

  • cieniowanie
  • rozmyte punkty
Pigmentacja brwi wykonana przez Veronikę Fleiser kartridżem Kwadron PMU Optima CF oraz kartridż w przybliżeniu i układ igieł
Praca: Veronika Fleiser (Instagram @veronika_fleis)

Jak wygląda Twoja paleta Optima?

Testuj, eksperymentuj i stwórz paletę odpowiednią dla Twoich potrzeb! Mamy nadzieję, że znajdzie się na niej wiele typów i rozmiarów kartridży PMU Optima. Jesteśmy ciekawi Twoich wrażeń z pracy naszymi igłami. Zachęcamy do podzielenia się nimi na Facebooku i Instagramie. Swoje relacje lub posty oznaczaj @kwadron_pmu (Instagram) oraz @kwadronpmu (Facebook).

Kartridże PMU Optima są dostępne w naszym sklepie internetowym. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *