Kwadron PMU Optima needles
Kategorie:

Cartridge Kwadron PMU Optima to dla mnie nowość – które wybrać na początek.

Cartridge Kwadron PMU Optima są rozpoznawalne na całym świecie, a prace bardziej znanych Artystów PMU – oraz tych którzy będą znani za chwilę – wykonane z ich pomocą można oglądać w mediach społecznościowych. Swoją renomę zyskały dzięki niezrównanej jakości, która jest gwarantem bezpieczeństwa zarówno dla linergistów, jak i ich klientów. Artyści PMU pokochali je również ze względu na to, że z kartridżami Optima mogą nieustannie szlifować swoje umiejętności, opracowywać nowe techniki przy jednoczesnym skróceniu czasu pracy. Dzieje się tak dlatego, że seria Optima zawiera aż pięć typów kartridży, w tym Round Liner (RL), Round Shader (RS), Magnum (MG), Flat (FL) oraz Slope (SL). Do tego, każdy z tych typów różnicujemy ze względu na grubość i ilość zastosowanych w nich igieł oraz rodzaju ich zaostrzenia. Pojedynczy kartridż może zawierać od 1 aż do 9 igieł o grubościach od 0,18 mm do 0,40 mm. Wszystko to sprawia, że z naszymi kartridżami we własnym salonie, nowoczesny Artysta PMU może poczuć się niczym artysta malarz we własnym atelier! Kartridże Optima stworzyliśmy właśnie po to, aby Twoja kreatywność nie musiała pozostać skrępowana brakiem odpowiednich narzędzi!

Wszystko to brzmi wspaniale, no bo który profesjonalista nie zechciałby poszerzać swojego warsztatu i podążać za duchem czasu? W jaki sposób jednak ktoś, dla kogo nasze kartridże to zupełna nowość może bezpiecznie i świadomie włączyć je do swojej pracy?

Pamiętaj, że to jakość wygojenia świadczy o Twojej pracy!

O efekcie pracy linergistów nie świadczą tak naprawdę przepięknie zdjęcia zrobione tuż po zabiegu wrzucane (często już po dodatkowej obróbce!) na media społecznościowe. Linergiści zamieszczają je po to, by przyciągnąć nasz wzrok oraz potencjalnych klientów, ale należy zauważyć, że tylko nieliczni są gotowi podzielić się fotkami uwieczniającymi proces gojenia lub efekt uzyskany po całkowitym wygojeniu. A to właśnie wygojenie świadczy o jakości przeprowadzonej pigmentacji. Efekty bywają, jak wiemy, bardzo różne, niektóre okupione niestety błędami popełnianymi przez linergistów.

Jakość cartridge’a, a bezpieczeństwo

Jak zatem uniknąć błędów podczas pigmentacji? Na efekt zabiegu ma wpływ wiele czynników, począwszy od kondycji i typu skóry klienta, a na jakości pigmentów oraz sprzętu skończywszy. Tutaj jednak skupimy się na krótkim omówieniu tego, jaki wpływ na prawidłowe gojenie ma wybór kartridży. 

Wybierając kartridże do makijażu permanentnego należy pamiętać, że najważniejsza jest ich jakość. Kartridże wykonane z materiałów wątpliwej jakości i kupowane z niepewnego źródła nie tylko negatywnie wpłyną na Twoją pracę, ale, co ważniejsze, mogą mocno zaszkodzić Twojemu klientowi. Czym zatem należy kierować się przy wyborze bezpiecznego kartridża? Przede wszystkim niezbędne jest wybranie kartridży o możliwie najwyższej jakości i ugruntowanej opinii. Opracowanie i produkcja cartridge’y najwyższej jakości jest kosztowna, stąd niemożliwym jest, by tanie, powszechnie dostępne igły mogły konkurować z wyrobem profesjonalnym. O takim właśnie produkcie mówimy w przypadku kartridży marki Kwadron. We wszystkich procesach produkcji, technologii i pakowania, które opatrzone są najwyższymi normami nie ma miejsca na kompromis. Bezpieczne kartridże to takie, które wykonane są z najlepszych materiałów, które nie powodują stanów zapalnych, są bezpieczne dla osób z alergią na nikiel, a zarazem takie, które nie przyczyniają się do nadmiernej traumatyzacji skóry przy ich umiejętnym wykorzystaniu podczas zabiegu pigmentacji.

Czy istnieją w pełni bezpieczne kartridże o wysokiej jakości? 

Pomimo tego, że powyższa lista najważniejszych cech bezpiecznego kartridża może wydawać się nieco “na wyrost”, chcemy w tym miejscu zapewnić Cię, że nasze kartridże Kwadron PMU Optima spełniają wszystkie te kryteria.

Kartridże PMU Optima wykonane są z materiałów najlepszej jakości.

Tworzywo sztuczne, z którego wykonana jest obudowa kartridża, to twardy plastik medyczny, natomiast igły zastosowane w kartridżu wykonane są ze stali chirurgicznej wykorzystywanej między innymi do produkcji narzędzi chirurgicznych oraz elementów łączących kości i implanty. 

Cartridge PMU Optima nie powodują powstania stanów zapalnych.

Wykorzystanie stali chirurgicznej do produkcji igieł bezpośrednio wpłynęło na ich wysoką jakość. Nasze igły charakteryzuje wyjątkowa jakość wyostrzenia, a to przyczynia się do zapobiegania uszkodzeniom skóry w trakcie pigmentacji. Sprawia to, że nasze igły gwarantują niezwykle precyzyjne podanie pigmentu.

Ponadto, twardy plastik medyczny, z którego wykonana jest obudowa kartridża nie podlega ścieraniu podczas ruchu igły. Jest to ogromnie ważne dlatego, że wyeliminowane zostaje wówczas niebezpieczeństwo przedostania się pod skórę fragmentów tworzywa sztucznego, które mogłoby spowodować powstanie stanu zapalnego. 

W naszych kartridżach zastosowaliśmy także pełną membranę ochronną. Oznacza to, że maszynka, której wraz z kartridżem używa linergista, jest chroniona przed wszelkimi płynami ustrojowymi, które w przeciwnym razie dostałyby się do środka maszynki i niemożliwym byłoby wówczas jej dokładne wyczyszczenie. Zastosowanie takiej membrany sprawia, że zabieg staje się bardziej bezpieczny i higieniczny.

Cartridge PMU Optima są bezpieczne dla osób z alergią na nikiel.

Igły umieszczone w naszych kartridżach wykonane są z hipoalergicznej stali chirurgicznej. Materiał ten praktycznie nie uwalnia żadnych związków niklu przy kontakcie ze skórą. Dlatego nasze igły są bezpieczne również dla alergików.

Cartridge PMU Optima nie przyczyniają się do nadmiernej traumatyzacji skóry.

Na nadmierną traumatyzację skóry (oprócz nieumiejętnego użytkowania sprzętu PMU!), ogromny wpływ mają także niskiej jakości obudowa kartridża, jak i nieprawidłowe zamocowanie oraz wyostrzenie igieł, które znajdują się we wnętrzu jego obudowy. Tworząc nasze kartridże zadbaliśmy o każdy szczegół, tak, aby igły zostały odpowiednio wyostrzone, a następnie precyzyjnie umieszczone w specjalnie zaprojektowanym dziobie obudowy kartridża. Wszystko po to, aby zapobiec niestabilnej pracy igieł oraz zapewnić jak najbardziej precyzyjne podanie pigmentu. Wyeliminowanie niechcianych drgań igieł w dziobie kartridża przyczynia się bezpośrednio do zmniejszenia traumatyzacji skóry podczas pigmentacji. 

Wiedza + praktyka = postęp

Pierwszym krokiem do udanej pigmentacji jest dobór bezpiecznego sprzętu wysokiej jakości. Skoro wiemy już czym kierować się przy wyborze możliwie najlepszych kartridży, następnym krokiem jest podjęcie decyzji o tym, który dokładnie typ kartridża jest najbardziej odpowiedni dla początkującego linergisty. Zasięgnęliśmy w tej kwestii opinii ekspertek w dziedzinie makijażu permanentnego, które zgodnie twierdzą, że swoją przygodę z pigmentacją należałoby zacząć od najbardziej popularnej w świecie PMU, a zarazem najłatwiejszej w użyciu igły, a mianowicie 1RL w rozmiarze 30 (0,30 mm).

RL oznacza „round liner”, czyli rodzaj kartridża, który przeznaczony jest do tworzenia konturów oraz linii. Nadaje się on również do tworzenia małych wypełnień i zapewnia ekstremalnie precyzyjne podanie pigmentu. Jest więc idealny do samodzielnej praktyki. W zdobywaniu wiedzy praktycznej mogą przyjść także z pomocą różne akcesoria szkoleniowe PMU, takie jak np. sztuczne skórki. 

Po zaopatrzeniu się w odpowiednie kartridże oraz akcesoria przychodzi wreszcie czas na praktykę, no i ciągłe doszkalanie się, a także rozczytanie się w tematyce nowinek i metod, podpatrywanie prac ekspertów, słuchanie ich porad i przestróg (!), tak, aby móc samodzielnie (bądź pod okiem doświadczonego trenera PMU) rozwijać swoje techniki pigmentacji.

Życzymy w tym wszystkim powodzenia! No i odsyłamy na nasz Instagram @kwadron_pmu, gdzie znajdziesz mnóstwo porad ekspertów z całego świata, zaczerpniesz inspiracji i dostaniesz szansę na podzielenie się swoimi pracami. Mamy też nadzieję, że z czasem skusisz się, aby wypróbować nasze pozostałe kartridże z serii Optima.

Optima to nie tylko 30/1RL?

Obok tych najbardziej popularnych igieł 1RL, w skład serii Kwadron PMU Optima wchodzą również kartridże RS (Round Liner), MG (Magnum), FL (Flat) oraz CF (Slope). Są to kartridże PRO, czyli takie dla bardziej wymagających artystów PMU, zagłębionych w praktyce, którzy pragną ciągle rozwijać swoje umiejętności i techniki.

W wielu jeszcze salonach beauty, a także w mediach społecznościowych da się zauważyć przyzwyczajenie linergistów do używania wyłącznie jednego lub co najwyżej dwóch rodzajów igieł do wykonywania każdego efektu pigmentacji. Niezależnie od tego czy linergista stara się uzyskać efekt pudrowych brwi, czy raczej dąży do tego, aby jak najwierniej odwzorować wygląd naturalnego włoska, czy też spełnia marzenie klientki o akwarelowych ustach, nadal często używa on prawie wyłącznie igły 30/1RL. Dlaczego tak się dzieje? Wielu linergistów z przyzwyczajenia używa właśnie igły 1RL nawet po wielu latach praktyki. I nie wynika to w żadnym wypadku z braku chęci rozwijania własnego kunsztu, bo przecież bardzo wielu z nich wykorzystując 1RL-ki właśnie opracowało skomplikowane metody pigmentacji. My, przez lata obserwowaliśmy takie praktyki linergistów i zadaliśmy sobie wówczas pytanie, które było motywacją do powstania kartridży Optima: dlaczego ograniczać swoje możliwości twórcze wykorzystaniem tylko jednej lub dwóch igieł? 

Tworząc kartridże dedykowane do PMU przyświecał nam cel połączenia cech najwyższej jakości oraz funkcjonalności w jednym produkcie, który nie tylko usprawniłby pracę artysty PMU, ale zarazem przeniósł ją na wyższy poziom.

W oddzielnym wpisie na naszym blogu „Cartridge Kwadron PMU Optima” opracowaliśmy przewodnik objaśniający typy i rozmiary Optima. Przeczytaj go, a dowiesz się między innymi w jaki sposób nasze kartridże pomogą Ci w usprawnieniu Twojej codziennej pracy. 

Przybliżenie na rozłożony kartridż Kwadron PMU Optima ukazujący igłę i membranę ochronną - na drugim planie kilka rozsypanych kartridży na beżowej wykładzinie