Optima needles by Kwadron PMU
Kategorie:

Cartridge Kwadron PMU Optima

Jeden pędzel dzieła nie czyni

Kartridże Kwadron  PMU Optima zostały stworzone z myślą o pracy linergistów. 

 

Wykorzystaliśmy nasze wieloletnie doświadczenie w produkcji do stworzenia kartridży najwyższej jakości, dedykowanych do makijażu permanentnego. Wiedząc, iż prawdziwy artysta nie tworzy swojego dzieła za pomocą pojedynczego pędzla, postanowiliśmy wzbogacić swoją ofertę o urozmaicony zestaw kartridży w różnych rozmiarach i rodzajach, tak aby ułatwić i usprawnić pracę najbardziej wymagających Artystów PMU i umożliwić im wykonanie perfekcyjnego makijażu permanentnego. Dzięki temu wszystkiemu nadają się do wszystkich technik i stylów pracy.

Stawiamy na jakość i bezpieczeństwo

Powstawaniu tych wyjątkowych kartridży przyświecała idea zaspokojenia wszelkich potrzeb najbardziej kreatywnych linergistów przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości produktu oraz zagwarantowaniu bezpieczeństwa jego użytkowania. 

Właśnie dlatego kartridże Kwadron  PMU Optima posiadają unikalny system stabilizacji ultra ostrych igieł, który zapewnia im trwałość i wytrzymałość. Obudowa kartridży została wykonana z medycznego tworzywa sztucznego. Pozwoliło to na zmniejszenie tarcia między igłą a obudową, co umożliwia wysoką jakość pracy. 

Zintegrowany system igły w dziobie gwarantuje zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa i higieny. Każdy kartridż Kwadron  PMU Optima zapakowany jest w sterylne, jednorazowe opakowanie. Kartridże Kwadron  PMU Optima są kompatybilne z wieloma maszynkami PMU, m. in.: Glovcon  Inox Lady 2, Glovcon  Pill-Pen, Glovcon  Sona, Equaliser  Proton MX.

Co wyróżnia nasze kartridże?

  • Obudowa z twardego, medycznego plastiku, która podczas ruchu igły nie ściera się dzięki czemu pod skórę nie dostają się żadne fragmenty tworzywa, wykluczając przy tym możliwość powstania stanu zapalnego.
  • Ochronna membrana, nie dopuszcza do przedostania się płynów w kierunku maszynki, dodatkowo stabilizuje igłę i podnosi precyzję pracy. 
  • Bardzo ostre igły, zapewniają doskonałą precyzję pracy, zapobiegają uszkodzeniom skóry, co daje lepsze efekty w trakcie pracy oraz po wygojeniu.
  • Teksturowane ściany wewnątrz dzioba, sprawiają, że kartridż idealnie zasysa i podaje pigment co wpływa na równomierną pracę.
  • Dziobek zaprojektowany indywidualnie do każdego rozmiaru igły, pozwala na jej idealne spasowanie dzięki czemu zyskujemy stabilną, równą, a także precyzyjną pracę.
Przybliżenie na rozłożony kartridż Kwadron PMU Optima ukazujący igłę i membranę ochronną - na drugim planie kilka rozsypanych kartridży na beżowej wykładzinie

Jak wybierać nasze kartridże?

Na opakowaniu każdego pojedynczego kartridża a także na pudełkach, w które zapakowane są zestawy kartridży widoczne są oznaczenia cech danego kartridża. Cechy te oznacza się według następującego schematu:

A/B/CD-E

np.:

25/3/RSPT-T

gdzie litery A, B, C, D i E przedstawiają kolejno następujące cechy kartridża:

A: średnica igły

B: ilość igieł znajdujących się w dziobie jednego kartridża

C: sposób ułożenia igieł

D: taper – sposób zaostrzenia igieł

E: teksturowanie (-t)

Zbliżenie na zamykanie pudełka kartridży Optima z naklejką przedstawiającą symbole kartridży

Jakie dokładnie cechy posiadają nasze kartridże?

A: średnica igły( w tym przypadku 0.25 mm grubość)

W kartridżach Kwadron PMU Optima występuje do wyboru 6 różnych grubości igieł, co daje możliwość najlepszego dopasowania do charakterystyki danej pracy. Oferujemy igły w następujących średnicach:

0.18 mm, 0.20 mm, 0.25 mm, 0.30 mm, 0.35 mm, 0.40 mm

B: ilość igieł znajdujących się w dziobie jednego kartridża

W dziobie jednego kartridża Kwadron PMU Optima może znajdować się 1, 3, 4, 5, 7 lub 9 igieł, co daje możliwość przyspieszenia pracy doświadczonym linergistom.

C: Sposób ułożenia igieł

W ofercie Kwadron PMU znajduje się aż pięć rodzai Cartridży Optima ze względu na sposób ułożenia w nich igieł. Praca z różnymi typami kartridży daje możliwość osiągnięcia zamierzonych efektów oraz opracowywania autorskich technik pigmentacji. Pozwala też skrócić czas pracy dzięki odpowiedniemu doborowi igieł. Do rodziny kartridży Kwadron Optima dedykowanych do PMU należą:

Round Liner (RL)

Kartridże przeznaczone do tworzenia konturów i linii. RL charakteryzują ekstremalnie precyzyjne, sztywne i skupione ostrza. Idealne nadają się do wykonywania szczegółowych elementów oraz detali. 

Round Shader (RS)

RS różnią się od RL luźniejszym ułożeniem igieł, co daje możliwość wprowadzenia większej ilości pigmentu do skóry. Sprawdzą się przy wykonywaniu grubych konturów oraz tworzenia większych wypełnień.

Magnum (MG)

Z uwagi na zastosowanie w nich dwóch szeregów igieł, MG są kartridżami stworzonymi głównie do dużych wypełnień oraz, ewentualnie, do szerokich i mocnych konturów.

Flat (FL)

FL to kartridże podobne do MG lecz z zastosowanym jednym rzędem igieł. Zostawiają one bardziej transparentny ślad. Idealne do tworzenia gradientów oraz efektów 3D. 

Slope (CF)

W kartridżach CF igły zostały ustawione w jednym rzędzie. Igły mają różną długość i ułożone są malejąco. W zależności od sposobu trzymania kartridża CF można uzyskać nim zarówno efekt zwartego cienia, jak i punkty o różnej intensywności. 

D: Taper – sposób zaostrzenia igieł

 Taper to stopień oraz sposób zaostrzenia igły. Kwadron w swoich igłach oferuje wiele typów taperów, co pozwala idealnie dobrać kartridż do danej techniki, rodzaju pracy, a także kondycji skóry klienta. W ofercie kartridży Kwadron PMU Optima znajdują się trzy rodzaje tapera:

A: średnica igły( w tym przypadku 0.25 mm grubość)

Długi (LT)

Ta igła zaostrzona jest na długości 7 mm. Dzięki temu ostrze jest bardzo smukłe i pozostawia na skórze precyzyjny, wyraźny punkt.

Punktowy (PT)

Igła z taperem PT zaostrzona jest podwójnie, co oznacza, że oprócz zwykłego ostrzenia, sama końcówka igły została zaostrzona dodatkowo pod innym, bardziej rozwartym kątem. Ten rodzaj ostrzenia sprawia, że igła PT nie jest ostra tak bardzo jak LT, co pozwala na jej łagodniejsze wprowadzanie w skórę.

Ultra krótki (UT)

Ta igła została zaostrzona bardzo krótko (2 mm). Tak krótki taper pozostawia dyskretny i nieco rozmyty ślad.

E: Teksturowanie (-T)

Igły posiadające w swoim oznakowaniu literę „T” po myślniku posiadają teksturowane (fakturowane) ściany co pozwala na wprowadzenie do skóry większej ilości pigmentu.

 
Przybliżenie na dziobki dwóch różnych kartridży Optima na czarnym tle

Kartridże Kwadron PMU Optima dostępne są w następujących rozmiarach:

RLLT – Round Liner Long Taper

18/1RLLT, 20/1RLLT, 20/3RLLT, 25/1RLLT, 25/3RLLT, 25/5RLLT

25/7RLLT, 30/1RLLT, 30/3RLLT, 30/5RLLT, 30/7RLLT, 35/1RLLT

 

RLPT-T – Round Liner Point Taper Textured

40/1RLPT-T

 

RSLT – Round Shader Long Taper

30/3RSLT

 

RSPT – Round Shader Point Taper

30/3RSPT, 30/7RSPT

 

RSPT-T – Round Shader Point Taper Textured

18/3RSPT-T, 25/3RSPT-T, 30/5RSPT-T

 

RSUT-T – Round Shader Ultra Short Taper Textured

40/1RSUT-T

 

MGPT – Magnum Point Taper

30/5MGPT, 30/9MGPT

 

FLPT – Flat Point Taper

35/4FLPT

 

CFPT – Slope Point Taper

40/3CFPT, 40/5CFPT

 

 

Porady na temat używania kartridży Kwadron PMU Optima oraz przykłady ich użycia przez Artystów PMU z całego świata możesz oglądać między innymi na naszym koncie na Instagramowym. Obserwuj nas @kwadron_pmu.

Jeśli potrzebujesz inspiracji i wskazówek zapraszamy Cię na nasze konto na YouTube, gdzie nasze wyjątkowe ambasadorki pomagają i dzielą się swoim doświadczeniem. 

Chętnie zobaczymy Twoje prace wykonane naszymi kartridżami. Wystarczy swojego posta, rolkę lub relację tagować @kwadron_pmu  i oznaczyć #kwadronpmu. Dołącz do naszego grona!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *